Elena Stankevičiūtė Šaduikienė

Iš Alpinizmo vikis.
15:46, 23 rugpjūčio 2019 versija, sukurta >JarasOK (→‎Įkopimai)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Pereiti į navigaciją Jump to search

Biografija[keisti]

Džigito papėdėje, 1969

Gimė 1940 spalio 29 d. Ramygaloje, Panevėžio apskr. Mirė 2012 m. spalio 1 d. Vilniuje

Šeimos geneologinis medis: https://www.myheritage.lt/site-family-tree-334988871/šaduikis


Įkopimai[keisti]

1965 Via Tau, Kaukazas.

1967 Chikanas, 1B; Skaz-choch, 2A; Kalperio v., 2B; Kaukazas

1969 Delone, 1B; Tian Šanis

Nekrologas[keisti]

PRO MEMORIA

El2B.jpg

Atneškit tylią maldą Aukščiausiajam danguj

Kad mano sielą Jis priglaustų

Tyliai pabūkit su manim tą paskutinį kartą.

Krintant nuostabaus rudenio spalvingiems lapams, apšviestiems spindinčios saulutės, ruduo išsivedė į Amžiną tylą Eleną Šaduikienę - mylimą žmoną, rūpestingą motiną, močiutę glaudusią prie savęs anūkus. Netekome žmogaus, kuri atėjo į gyvenimą kilniam moters tikslui: apglėbti savo šiluma gerumu ir rūpesčiu gyvenimo kelyje sutiktus žmones.

Elenos Šaduikienės gyvenimo kelio pradžia Ramygaloje, kaip ir daugelio pokario metų vaikų buvo nerami ir sunki. Vidurinė mokykla, Kauno politechnikumas (Kauno Kolegija), toliau dirbo projektavime, mokėsi KPI. Vedusi dirbo Vilniuje, Miestų statybos projektavimo institute, vėliau Kaimo statybos Projektavimo institute. 1961 m. atėjo į Kauno alpinistų kolektyvą. Čia sutiko būsimą vyrą – Vilių Šaduikį, kuris tapo viso likusio gyvenimo kelyje draugu, vyru, vaikų tėvu. Gimus pirmai dukrai, o vėliau – dvynėms, Elena suprato Viliaus aistrą kalnams ir kasmet išlydėdavo vyrą į kalnus. Tikrai ne kiekviena pasiryžtų kad ir trumpam pasilikti viena, kai labai reikalingas šalia brangus žmogus. Elena giliai sieloje žinojo, kad yra dalykų, kurie svarbesni, nei trumpalaikė pergalė. Vilius suprato Elenos Sielos nuostatą ir liko dėkingas, puoselėdamas savo šeimą iki paskutinės minutės.

Sunki liga jau daug metų trukdė pilnaverčiam gyvenimui. Bet Ji sugebėjo prisitaikyti ir pilnavertiškai gyventi. Jos rūpestis buvo ne tik šeima, vaikai ir anūkai. Labai domėjosi moksline, ezoterine literatūra. Draugų tarpe buvo visada įdomi pašnekove, linksma, atjaučianti. Vos prieš porą savaičių Ji nuotaikingai pasakojo savo vasaros įspūdžius alpinistų senjorų būryje keliaujant po Vievio muziejus.

Elena visą gyvenimą dalijo meilę visiems. Buvo kilnumo pavyzdys, gyveno tikėdama savo darbų teisumu. Ją vadino ir vadins pačiais pasaulyje gražiausiais vardais: Mylimąja, Mama, Močiute. Elena išėjo... Tegu velionės prasmingi darbai, nesavanaudiška meilė žmonėms išlieka ją pažinojusių atmintyje. Nuoširdžią užuojautą reiškiame vyrui Viliui, dukroms ir anūkams, bei draugams ir artimiesiems.

Alpinistai senjorai

Nuotraukos[keisti]

Elena Kaukaze.jpgEl0.jpg El2.jpg

El2A.jpg

Su dvynukėm

El4.jpg Svečiuose pas Jakštą.jpg

ElenaAlpės.jpg

Monblano fone

Elena Paryž.jpg 002.jpg

005.jpg 051.jpg

Tarp draugų alpinistų

El30.jpg ŠA5.jpg

Dviese

Vievyje.jpg

Sapnas
Anūkės laiškas