1992

Iš Alpinizmo vikis.
Pereiti į navigaciją Jump to search

Lietuvos alpinistų organizuotos ekspedicijos į Everestą (Himalajai) dalyviai: Aleksas Bertulis- vadovas (JAV),

Everestas11.jpg

Jūratė Bajorienė Valiukaitė, Stasys Navickas, Vaclovas Paplauskas, Edvardas Pundzius, Valerija Šimonytė Pundziuvienė, Rimvydas Simutis, Rimantas Skirmantas, Vilius Šaduikis, Vladas Vitkauskas, Valdas Ūsas, latvis Aivars Bojars, kino grupė: Vytautas Domaševičius ir Viktoras Radajevas, šef-virėjas Tautis Makauskas.

Ekspedicijos ruošimas prasidėjo nuo jos dalyvių atrankos. Potencialūs buvo 22 kandidatai, turintys įkopimų į septyniatūkstantininkus patirtį. Kandidatai įtemptai treniravosi, 1991 ir 1992 žiemą ir vasarą ruošė stovyklas prie Elbruso, daug kartų buvo pakilta į Elbrusą.

Ekspedicija prasidėjo rugpiūčio 20 d. ir po ilgų trikdžių rugsėjo pradžioje pasiekė bazinę stovyklą (5000 m aukštyje) prie Rangbuko vienuolyno.

Toliau buvo įrengta šturminė stovykla (aukštis - 6400 m.) Iš jos visa įkopimo įranga buvo pakelta į Šiaurinį balną (7000 m.) Sekanti stovykla buvo įrengta 7850 m. aukštyje.

Toliau dėl blogo oro pakilti nepavyko, nors buvo bandyta (pakylant iki stovyklos 7850 m. aukštyje) 3 kartus.

Spalio pabaigoje, kartu su prancūzų, italų ir kiniečių (Taivanis) ekspedijomis buvome priversti evakuotis atgal.

NUOTRAUKOS IŠ EKSPEDICIJOS:

Everestas.jpg Everesto bazinė.jpg Nuo Šbalno.jpg Vaizdas:Everesto bazinėje.jpg Šbalnas.jpg Everestas nuo balno.jpg Aivaras.jpg Jūratė Evereste.jpg Pundzienė.jpg Rimvydas Evereste.jpg Bazinėje.jpg

Vilius Evereste.jpg

Parasparnis.jpg

Domaševičius.jpg I10.jpg I15.jpg

Ekspedicijos dalyviai ir Saulius Vilius po 10 metų