Aleksandras Petrovas

Iš Alpinizmo vikis.
Pereiti į navigaciją Jump to search
Aleksandras Petrovas

Biografija[keisti]

Aleksandras Petrovas gimė 1930-04-14 Leningrade.

Karo metais išgyveno blokadą ir dar paauglys buvo apdovanotas medaliu už miesto gynybą. Mokėsi ir dirbo gamykloje tekintoju, baigė Leningrado Ryšių technikumą, o vėliau ir Bonč-Brujevičiaus Ryšių institutą. 1951 m. Kaukaze baigė alpinizmo instruktorių mokyklą, o 1954 m. - Leningrado Lesgafto Fizkultūros instituto trenerių fakultatyvą. Šalia pagrindinių pareigų dirbo slidinėjimo ir alpinizmo treneriu.

1964 m. buvo paskirtas į Lietuvos Ryšių ministeriją ir dirbo įvairiose Vilniaus įmonėse nuo projektuotojo iki vyriausiojo konstruktoriaus pavaduotojo "Vilmos" gamykloje.

Darbo stažas - 56 metai.

Žmona Galina Petrova - alpinistė, įkopusi į 12 viršūnių.

Sportinė veikla[keisti]

Lengvojoje atletikoje ir slidėmis sportavo Ryšių technikume ir nuo 1947 m. dalyvaudavo reikšmingose slidinėjimo varžybose ir žygiuose.

Pirmasis įkopimas Kaukaze 1948 m. į Sulachat v.

1951 m. - reikšmingas įkopimas į Džuguturliučat v.

Svarbūs sieniniai, pirmieji ir aukštuminiai įkopimai: Bu Ulgenas, Talgaras, Songuti-choch, Alamedinas, Čančachi-choch, Dychtau, Lenino ir kt.

1962 m. tapo SSSR traversų klasės alpinizmo čempionu.

Sporto meistras nuo 1962 m.

Alpinizmo instruktoriumi įvairiose stovyklose dirbo 21 pamainą. Dalyvavo 16 gelbėjimo operacijų. Taip pat dirbo kalnuose įvairiose geodezinėse ir pan. ekspedicijose.

Iš viso atliko 126 įkopimus, iš kurių 32 - aukščiausios kategorijos.

Nuo 1964 m. dirbo ir sportavo su Lietuvos alpinistais. Buvo Lietuvos Alpinizmo federacijos Trenerių tarybos pirmininkas.

Treniravo, kopė ir vadovavo kalnuose Lietuvos alpinistų sportinėms grupėms stovyklose ir ekspedicijose Uzunkole, Fanuose, Karakole, Altyn Arašane, Ala-Arčioje, Vorzobe, Jagnobe, Almedine, Lenino p. rajone.

2006 m. įsteigė pereinamąjį prizą geriausiam kiekvienų metų Lietuvos alpinistui, kurį pagal įkopimų rezultatus išrenka teisėjų kolegija. (2009 m. jis įteiktas Gediminui Simučiui).

Aleksandras Petrovas buvo apdovanotas Lietuvos alpinizmo čempionų ir trenerio medaliais.