Alpinizmo vikis:Naujienos

Iš Alpinizmo vikis.
Pereiti į navigaciją Jump to search

2024 metų naujienos[keisti]

SVEIKINAME MINDAUGĄ ŠATKAUSKĄ, įkopusį į EVERESTĄ ir LHOTSE
======================
2024 vasario trečią dieną organizuojamas renginys žuvusiems kalnuose ir negrįžusiems iš kalnų alpinistams atminti.

Programoje:

vasario 3 dieną 10 val. renkamės ant alpinistų kalnelio Petrašiūnų kapinėse uždegti žvakelės, prisiminti draugus.

11 val. renkamės Aukštosios Panemunės Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje Vaidoto g. skirti maldą už žuvusiuosius.

12.30 val. renkamės Panemunės šile A. Smetonos al. gale netoli Ipanema picerijos, kur 13 val. bus duotas startas einantiems, bėgantiems ir čiuožentiems. Kviečiame visus mylinčius kalnus kuo gausiau dalyvauti su šeimomis ir artimaisiais.

Lietuvos alpinistų senjorų klubo prezidentas Kęstutis Virbalis

2023 metų naujienos[keisti]

Sveik.jpg

Vilius Šaduikis ATVIRAS LAIŠKAS dėl LAA veiklos

SVEIKI, MIELI BENDRAMINČIAI, Per paskutinius metus susikaupė eilė minčių, kurias noriu pagarsinti:

1. APIE NETEKTIS. Alpinizmas yra ekstremalus sportas ir reikalauja žinių ir pasiruošimo. Tą mes supratome (ir gyvenimas mokė) nuo organizuoto alpinizmo gyvavimo pradžios Lietuvoje. Jau I dešimtmetyje (1957-1967) turėjome skaudžią pamoką. Netekome 3-ų vedančių alpinistų (Gediminas Akstinas, Feliksas Mieliauskas, Vytautas Vosylius). Tada mes nagrinėdavome visus nelaimingus atvejus, ivykusius Sovietų Sąjungoje. Tai buvo gera pamoka. Daugiau netekčių tą dešimtmetį nebuvo. Sekančiam dešimtmetį (1967-1977) buvo vienas atvejis (Kastis Zubovas). Toliau (1977-1987) vėl buvo vienas (Augis Bajoras). Per paskutinį dešimtmetį (2013-2023) turime 13 netekčių: Aurimas Uleckas, Vadim Sedenko, Ernestas Markšaitis, Artūras Bazys, Milda Jasaitytė, Edvinas Juozaitis, Saulius Saikauskas, Vytautas Mažeika, Žygintas Minelga, Mindaugas Leskauskas, Audrius Peseckas, Ieva Paužolytė, Artiomas Kuranovas. Detaliai visuomenei buvo pateikta tik Ernesto netektis. Visus kitus LAA apdengė paslapties šydu. Apie įvykius aš pats sužinodavau tik iš spaudos. Nebuvo analizės šių įvykių klaidų, nors jos akivaizdžios.

2. LAA SPORTINĖ VEIKLA. LAA supanašėjo su UIAA. Praktiškai jokios sportinės veiklos. Paskutiniai LAA organizuoti žygiai į kalnus buvo Sauliaus Viliaus 2004-2007 m. (Himalajai ir Karakorumas). Visa kita organizuoja pavieniai asmenys arba klubai. LAA nekoordinuoja jų veiklos.

3. LAA VALDYBA Paskutinis LAA ataskaitinis rinkiminis susirinkimas - 2021 sausio 24 d. Buvo išrinkta valdyba 2 metams. Jos įgaliojimai seniai pasibaigė. Mes gyvename be teisėtos valdžios !

Vilius Šaduikis -LAA Garbės narys


LAA paskelbė informacija apie 2023 metų alpinizmo čempionatą Ten visada yra laukiami ir senjorai, tai kviečiame gausiai dalyvauti. Lietuvos alpinizmo čempionatas vyks 12.09 (šeštadienį),16.30-19.00 val., Sapiegų Tech parko konferencijų salėje (Antakalnio g. 17, Vilnius)


LIETUVOS ALPINISTŲ SENJORŲ KLUBO SKELBIMAS

Iinformuojame, kad rugsėjo 30 - spalio 1 dienomis, organizuojame ataskaitinį susitikimą.

Programoje:

Nuveiktų darbų aptarimas,

finansinė ataskaita,

jubiliatų sveikinimas

sekančių metų darbų aptarimas.

Su pagarba Kęstutis Virbalis

PLUNGĖS biblioteka kviečia alpinistus į knygos VANDA (apie Vandą Rutkevič)Kvietimas LT.jpg

pristatymą rugsėjo 9 d.Plungėje.

Sauliaus Damulevičiaus 2023 metų Himalajų vasaros įkopimų inerviu https://www.youtube.com/watch?v=AQAlAXmloXE. Aštuoniatūkstaninkai: tragiškai nepavykęs memorialinis į Nanga Parbat ir aukštos klasės sportinis į Gašerbrumą I. Jo samprotavimai apie komercinius ir sportinius įkopimus.

2023 m. liepos 17 d. netekome (einančio 90-uosius metus) Lietuvos alpinizmo pasiekimų pradininko KAZIMIERO MONSTVILO. Jis buvo pirmųjų ekspedicijų (1959-Tian Šanis, 1964- PV Pamyras, 1965-Pamyras (Avicena), 1967 -Pamyras (Ismail Samani) organizatorius ir vadovas, pirmųjų penkių lietuviškų viršūnių: Gedimino Akstino, Lietuvos alpinistų, Čiurlionio, Donelaičio ir Lietuvos v. įkopėjas. 1971- 1976 m. Lietuvos alpinizmo federacijos prezidentas.

Plačiau apie Kazimierą: https://vikis.lt/alpinistai/index.php/Kazimieras_Monstvilas

A.a. KAZIMIERAS MONSTVILAS bus pašarvotas ketvirtadienį (07.20) nuo 16:30 val. adresu Paco g. 4, (2 salė) prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios. Mišios užsakytos 07.20 18:00 val. Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje. Karstas išnešamas penktadienį (07.21) 13:30 val. Laidotuvės - Kairėnų kapinėse.

Reiškiame gilią užuojautą sūnaus Ramūno šeimynai, dukrai Jūratei ir visiems artimiesiems.

P.S.: Kalnų mylėtojus ir bendražygius kviečiame kartu pagerbti Kazimierą - ketvirtadienį 17 val.


2023.06.16-18 d. šalia Piarnu (Estija) įvyko veteranų BALTICUM-23. Lietuvai atstovavo: Alfredas Buika, Darata Puidokienė, Laimute Gyliene, Zita Elona Lašienė, Laimutė Morkūnienė, Egidijus Morkūnas, Irena Jagminaitė, Kęstutis Virbalis, Aldona Juozapavičienė, Vilius Šaduikis, Eimutis Karčiauskas, Alvydas Peištaras, Gražina Mikušauskaitė, Diana Kvalkauskaitė, Gintarė Rapolienė.,

2023-04-20 Pro memoria Giedriui Bernatoniui https://alpinizmo.vikis.lt/alpinistai/index.php/Pro_Memoria

Sveikiname ROMUALDĄ AUGŪNĄ su gražiu 85 metų jubiliejumi. Jau prieš 65 metus jis dalyvavo I Baltijos šalių ALPINIADOJE Kaukaze ir įkopė į Elbrusą.


2023-03-25 16 val. Vilniuje M.K.Čiurlionio menų mokykloje įvyks alpinisto Aleksandro Jurgelionio paminėjimmas. Detaliau čia: https://www.cmm.lt/renginiai/vakaras-atviras-pasauliui-in-memoriam-aleksandras-jurgelionis/


Lietuvos alpinistų senjorų klubas dalyvavo laipiojimo naržybose Rygoje. Rezultatai: Vaizdas:Riga.pdf

Kviečiame dalyvauti tradiciniame Balticum 2023, kuris įvyks Estijoje, detaliau čia Veteranų_Balticum/2023

Lietuvos alpinistų senjorų klubas vasario 4 dieną organizuoja tradicines varžybas žuvusiems kalnuose alpinistams atminti "Memorium".
Renginio programa:
9 val. renkamės Petrašiūnų kapinėse prie alpinistų kalnelio,
10 val. pamaldos už žuvusiuosius Petrašiūnų bažnyčioje,
12 val. renkamės KTU statybos fak. prie sporto salės persirengti (Studentų g. 48)
ir einame į Kauno Ąžuolyną kur vyks varžybos. Schemą pridėsime vėliau.

Po varžybų renkamės pas Gintą Volungevičių "Aitvaro" kavinėje ( A. ir J. Gravrogkų g. 8, 51436 Kaunas) , kur vyks apdovanojimai ir neformalūs susitikimai.

2022 metų naujienos[keisti]

Lietuvos alpinizmo čempionato 2022 ataskaitas ir protokolą bei KKT čempionato protokolą rasite: yra čia Apdovanojimų vakaro įrašas: yra čia

LAA informacija: 2022 m Lietuvos alpinizmo čempionato nugalėtojų paskelbimo vakaras. Apdovanojimai vyks gruodžio 17 d., 18 val., Panorama Hotel (Sodų g. 14, LT-01313, Vilnius). Neformaliam bendravimui po apdovanojimų kviečiame 21 val. į Bukowski baras (Visų Šventųjų g. 7) rūsio salę! Visus besidominčius kalnais kviečiame susitikti gyvai ir pamatyti, ką šiemet veikė stipriausi Lietuvos alpinistai.


Lietuvos alpinistų senjorų klubo informacija: Sveiki, Kolegos,

Noriu informuoti, kad šių metų lapkričio 18 -19 dienomis, Šaltupio sodyboje, pas Raimondą Puišį renkamės aptarti praėjusių metų nuveiktus darbus, sukaktis ir sudėlioti ateinančio sezono planus.

Programoje:

Ataskaitos; finansinė ir nuveiktų darbų, Įstatų keitimas, Naujų narių priėmimas į klubą, Jubiliatų sveikinimas, Įspūdžių iš kelionių dalijimasis su kolegomis. Susitikimo "vinis": Saulius Damulevičius dalinsis įspūdžiai iš įkopimo į K2.

Kas nori apžiūrėti Šaltupio sodybą, pabendrauti su alpakomis, laukiami 16 val. Oficialioji dalis prasideda 18 val. Laukiame visų gausaus dalyvavimo.

Šaltupio sodyba yra Prienų raj. Išlaužo seniūnijoje, Prienų g. 13. Taip pat gerbdami Raimondą Puišį, prašome visus ketinančius dalyvauti registruotis e.paštu kvirbalis@gmail.com iki lapkričio 15 d.


-- Eidamas 84-sius metus mirė vienas iš Lietuvos alpinizmo patriarchų, ilgametis mūsų alpinistų rinktinės dalyvis ir gydytojas, šiaulietis ALGIRDAS BRIEDIS. Jis buvo aktyvus pirmųjų ekspedicijų ir alpiniadų 1965, 1967, 1968, 1969, 1971, 1974, 1979 dalyvis. Nekrologas Algirdui: yra čia


Lietuvos alpinistų senjorų klubo ekspedicija pagerbdama, kad Kaunas - Europos kultūros sostinė, įkopė į Kauno viršūnę. plačiau

Tuo pačiu buvo įkopta dar į tris bevardes viršūnes kurios buvo pavadintos taip pat Lietuviškais vardais. 2022 vasara buvo sėkminga Lietuvos alpinistams, o taip pat turininga ir mūsų senjorams 🙂
Net į du 8-tūkstantininkus Broad peak liepos 19 ir K2 Čogori liepos 28 d. įkopė Saulius Damulevičius.
Žiūrėti alpinisto įspūdžių reportažus15min ir TV3
Taip pat liepos mėn. Lietuvos senjorai sėkmingai kopė Pamyro ekspedicijoje
Grupė Panevėžio senjorų pasiekė viršūnes Italijoje, Monte Rosa regione Vincento piramidė
Vilniečių ketveriukė džiaugėsi uoliniais maršrutais Atter see regione prie Zalcburgo.
Alpinistės moterys, vadovaujamos Almos, keliavo po Tatrų kalnus.

Šių metų BALTICUM 2022 organizavo Lietuvos alpinistai birželio 4-5 dienomis Aukštadvaryje. Apie renginį plačiau Veteranų_Balticum/2022

Kasmetinis "Memorialas" - 2022 m. vasario 5 d., (šeštadienį), 10 val. Kauno Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje, adresu: R. Kalantos g. 38, giedojo choras "Perkūnas", (vadovas Romaldas Misiukevičius) Toliau alpinistų Kalnelio Petrašiūnų kapinėse lankymas.
14 val. - Užeigoje "Aitvaras", pas alpinistą Gintą Volungevičių adresu A. ir J. Gravrogkų g. 8, iš ten pėsčiųjų tiltu - į Panemunės šilą, čia startas (pagal oro sąlygas) bėgti, čiuožti ar eiti pėsčiomis 5800m ratą. Šalia finišo vietos yra sporto prietaisų aikštelė, kurioje patogu atlikti 5 pratimus. Žiūr. foto
Plačiau apie įvykusio Memorialo sportinę programą

Panevėžio alpinistai 2022 metų vasarą (liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje) planuoja vykti į Tian Šanio kalnus Kirgizijoje. Kelionės tikslas aplankyti lietuviškų viršūnių regioną Sary-Čat slėnyje, įkopti į 4516 m. aukščio Panevėžio viršūnė ir palikti atminimo ženklą su Panevėžio miesto atributika.
Kviečiame prisijungti kalnų kelionių mėgėjus. Išvykoje alpinizmo instruktoriai supažindins su kalnų žygių technika. Maršrutus rinksimės pagal kopėjų pajėgumą. Norinčius vykti kviečiame kreiptis iki gegužės 1 dienos, vėliau gali kilti problemų dėl pasienio zonos leidimų. Dalyvių skaičius ribotas. Su kopimo rajonu galite susipažinti pagal ataskaitą ir video įrašą
Kelionės organizatoriai:
Asociacijos "Panevėžio alpinistai" prezidentas Raimundas Abramavičius, tel. +370 68393939
Kelionės vadovas Vaclovas Paplauskas, tel. +370 684 80447
Daugiau informacijos el. paštu panevezio.alpinistai@gmail.com

Praneša Darius Vaičiulis: Galiausiai 2022-01-01 13.48 val. vietos laiku pasiekiau Pietų ašigalį. Džiaugiuosi, finišas pasiektas. Ypač svarbi ekspedicijos dalis – Pietų ašigalyje išskleista „Gelbėkit vaikus“ vėliava su Lietuvos vaikų tikslais. 33 dienos pilnos nepakartojamų potyrių. Po savaitę trukusios pūgos ir komandos bičiulio evakuacijos teko pasirinkti mažiau ambicingą, bet racionalų ir saugų kelią. Vietoje "viskas arba nieko" pasirinkome paskutinio laipsnio šturmą. Esu laimingas ir būkime stiprūs! Kelionės eigą sekite FB Apie tikslą čia

Kalėdinių ir naujametinių giesmių koncertas skirtas Lietuvos alpinistams

Romo koncertas.jpg

2022 metų sausio 5 d. 17 val. Kauno Jėzuitų bažnyčioje vyks pamaldos ir Kalėdinių bei naujametinių giesmių koncertas skirtas Lietuvos alpinistams. Koncertą dovanoja choras "Perkūnas" (vadovas - alpinistas Romaldas Misiukevičius. Visus, neabejingus kalnams, jaunus ir senus kviečiame aktyviai dalyvauti, kad 2022 metai būtų sėkmingi. FB apie koncertą (su įrašu)

2021 metų naujienos[keisti]

Liūdna naujiena - mirė žinomas alpinistas Aleksandras Jurgelionis. Už mėnesio jam būtų 85 metai. Gili užuojauta artimiesiems ir visiems jį pažinojusiems. Mūsų puikiam draugui Vaizdas:Aliui atminti.pdf skirtas Nekrologas.

Eidamas 82-us metus mirė kino režisierius VYTAUTAS DOMAŠEVIČIUS, 1992 m. lietuvių ekspedicijos į Everestą dalyvis, filmo "Kelias į Everestą" režisierius. Plačiau:

Skaitome spaudoje apie klubo organizuojamą ekspediciją: https://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/kops-i-kauno-virsune-tikslas-atkartoti-1977-uju-ekspedicija-1054144

DĖMESIO. Senjorų klubas 2022 m. vasarą organizuoja Kauno m. remiamą ekspediciją į Pamyrą - Klubo viceprezidento Alvydo Peištaro skelbimas.
Gediminas Simutis parašė įdomų straipsnį (anglų k.) apie savo kelią į kalnus (su nuotraukomis): http://gediminassimutis.blogspot.com/2021/10/piz-polaschin-once-upon-time-on-julier.html

ĮSPŪDINGA. Vikyje iki lapkričio 10 d. - jau 12 milijonų apsilankymų.

Įvyko naujai išrinktos alpinistų senjorų klubo valdybos posėdis. Aptarti 2022 m. veiklos planai. Vaizdas:Protokolas 2021.10.23.pdf

Kaip visada per Vėlines prisimename mūsų žuvusius kalnų draugus ir lankome alpinistų kalnelį Petrašiūnų kapinėse lapkričio 2 d. 16 val.

Sveikiname naujai išrinktus senjorų klubo prezidentą KĘSTUTĮ VIRBALĮ ir viceprezidentą ALVYDĄ PEIŠTARĄ. Linkime sėkmės naujai valdybai. Ataskaitinio-rinkiminio susirinkimo [[ Vaizdas:Ataskaitinis202109,30.pdf]]

Visus Senjorų klubo narius kviečiame rugsėjo 30 d. į rudens susitikimą ir ataskaitinį- rinkiminį susirinkimą su vakarone Šaltupyje. Jau paskelbti kandidatai į klubo prezidentus. Ruduo21

Senjorų klubo komanda dalyvavo atvirose Latvijos alpinistų senjorų laipiojimo varžybose(2021.08.28) Varžybos_Rygoje

Ivyko 1971 m įkopimo į Komunizmo viršūnę 50 m. jubiliejaus paminėjimas. Lietuvos_alpinistų_kopimo_į_Komunizmo_viršūnę_50-mečio_paminėjimas

Apie atviras klubo laipiojimo varžybas, įvykusias 2021.08. 21-22 d. Pangonija_2021 rašoma.

Liūdna naujiena - mirė kaunietis alpinistas Edmundas Rakštys. Užuojauta artimiesiems ir visiems jį pažinojusiems.

Įvyko Baltijos šalių alpinistų veteranų susitikimas Estijoje 2021.08.24 d. Plačiau apie BALTICUM


Birželio 11 dienos klubo sueigos tematika: Ekskursija po Vilniaus senamiestį 50 metų įkopimui į Komunizmo viršūnę; 40 metų ikopimui į legendinę Užbos viršūnę
Ekspedicijų dalyvius ypatingai kviečiame dalyvauti
Įžanginės ekskursijos ir pradinės degustacijos kaina 10 Eur.

=====================================
Puiki alpinistų Pavasario šventė Kaune. Pasodinti ąžuolai, koncertuojant vyrų chorui "Perkūnas" Plačiau

Informacija, kuri paskelbta KTU bendruomenei žiūr.:

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Tragedija: treniruotės metu žuvo žinomas alpinistas Žygintas Minelga.
Plačiau apie jo žūtį
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Klubo valdybos posėdžio protokolas ir darbo gairės 2021m.

Apie Lietuvos alpinistų klubo "Senjoras" organizuojamą Alpinistų Memorialą informuoja LAA. Čia rasite ir prisijungimo kodą: https://www.facebook.com/alpinist.lt

2021 m. sausio 24 d. įvyko LAA ataskaitinis- rinkiminis susirinkimas. Jo suruošimas buvo patikėtas mūsų senjorų klubui. Sutinkamai su gautais balsais į LAA prezidiumą (iš 10 kandidatų) išrinkti 5 nariai: 1. Marius Pulkauninkas, 2.Vytautas Gudelis, 3.Arūnas Kamandulis, 4. Saulė Simutė, 5. Justas Staniulis . XVII-u prezidentu buvo išrinktas Arūnas Kamandulis.

Naujienos_2020_2018[keisti]

Jos sukeltos į atskirą puslapį Naujienos_2020_2018

Naujienos_2017_2014[keisti]

Jos sukeltos į atskirą puslapį Naujienos_2017_2014

Informacija skelbiantiems[keisti]

Prašome dėti trumpus skelbimus apie numatomus renginius. Ši informacija nebus išsaugoma. Detalesnė informaciją apie renginius bei renginių archyvas: Lietuvos alpinizmo veteranų renginiai.