Ernestas Markšaitis

Iš Alpinizmo vikis.
10:19, 19 rugpjūčio 2019 versija, sukurta >JarasOK (→‎Įkopimai)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Pereiti į navigaciją Jump to search

Biografija[keisti]

1969-05-03 - 2013-06-22

Markšaitis.jpg
Ernestas.jpg

Informacija 2013 m birželio mėn., prieš išvykstant į Nanga Parbat ekspedicją: Ernestas yra baigęs Maskvos Lomonosovo Universitetą, Matematikos-mechanikos fakultetą. Dėstė matematiką Vilniaus universitete, dirbo finansų analitiku, šiandien yra aukštalipis. „Kalnai man nepaprastas gamtos stebuklas, minčių polėkis, saviišraiškos forma, draugai, gyvenimo budas. Kodėl kopiu? O kodėl apskritai gyvename? Visi kažko siekiame, svajojame, kažkuo džiaugiamės, dėl kažko liūdime. Pavojų daug visur, svarbu išmokti juos valdyti ir numatyti. Darai viską, kad būtų saugu, tačiau kartais kažką numatyti yra sunku. Gyvenimo kredo – gyventi taip, kad pažvelgus per petį nesinorėtų keisti to ką padarei, žiūrint į priekį matyti tikslą. Gyvename tik kartą, todėl imkime iš to trumpo gyvenimo maksimaliai tai, ką jis mums duoda,“, – prieš ekspediciją kalbėjo E. Markšaitis.

Ernest.jpg

Amžius: 44

Alpinizmu užsiima: 6 metus

Duoną valgo iš: aukštalipio profesijos

Didžiausias aukštis: 8051 m, Broud Pik, Pakistanas

Įkopimai[keisti]

2008 Misses Tau, Kaukazas.

2010 Korženevskaja, Ismail Samani, Pamyras.

2011 Les Droites, Alpės; Makinlio kalnas (Denali), Š. Amerika; Chan Tengri, Tian Šanis - Geriausias 2011 m. Lietuvos alpinistas.

2012 Broud Pik, Hindukušas.

Nuotraukos[keisti]

Paskutinės Ernesto nuotraukos (foto Sauliaus Damulevičiaus):

4M.JPG 1M.jpg

2M.jpg 3M.jpg

Alpinistų klubo vardu[keisti]

1110.jpg

Apie Ernestą - jo draugas Artūras Bazys:

Ernestas...... Žmogus, kuris niekada nėjo lengviausiu keliu. Tuo buvo patikimas kaip alpinistas, ir kaip draugas..... visomis prasmėmis, kokios tiktai gali būti. Žmogus, su kuriuo einama iki galo. Alpinizmo visuomenė ir mes kiekvienas su jo netektimi netekome ir dalies savęs....... Mums jis amžinai liks Sniego žmogumi.

Jungtinio alpinistų klubo vardu reiškiu užuojautą Ernesto artimiesiems ir draugams. Šioje nuotraukoje jis viename iš kelių, kuriuos jis mums pramynė į Les Drus.

Su pagarba, Artūras

Nuorodos[keisti]