Vykintas Šuksteris: Skirtumas tarp puslapio versijų
No edit summary |
No edit summary |
||
17 eilutė: | 17 eilutė: | ||
Žmona Zita inžinierė dirbo Miestų projektavimo institute, Paminklų konservavimo institute. Šeima užaugino du vaikus, dukrą Jurgą (1975 m), studijavo Energetikos ekonomiką, dirba ekonomiste, sūnų Paulių (1979 m,), inžinierių, turinti privatų verslą. | Žmona Zita inžinierė dirbo Miestų projektavimo institute, Paminklų konservavimo institute. Šeima užaugino du vaikus, dukrą Jurgą (1975 m), studijavo Energetikos ekonomiką, dirba ekonomiste, sūnų Paulių (1979 m,), inžinierių, turinti privatų verslą. | ||
Taip pat turi tris anūkus – Ievą (2003 m) LSMU studentę, Laurą (2014) trečios klasės mokinę, Tomą (2007) KTU gimnazijos 10 klasės mokinį, kuris | Taip pat turi tris anūkus – Ievą (2003 m) LSMU studentę, Laurą (2014) trečios klasės mokinę, Tomą (2007) KTU gimnazijos 10 klasės mokinį, kuris 2023 metais laimėjo bronzos medalius Europos fizikos olimpiadoje Hanoveryje ir Pasaulio fizikos olimpiadoje Tokijuje, buvo apdovanotas premierės Ingridos Šimonytės garbės raštu. Taip pat Švietimo ir Mokslo ministerija už Lietuvos vardo garsinimą Europoje ir pasaulyje 17 metų aunuoliui įteikė 50 EUR premiją. | ||
Iki 1985 metų Vykintas Šuksteris aktyviai sportavo, žaidė vandensvydį, buvo 8 kartus Lietuvos čempionu ir atstovavo Lietuvos rinktinei įvairiuose tarptautiniuose turnyruose. | Iki 1985 metų Vykintas Šuksteris aktyviai sportavo, žaidė vandensvydį, buvo 8 kartus Lietuvos čempionu ir atstovavo Lietuvos rinktinei įvairiuose tarptautiniuose turnyruose. |
Dabartinė 11:15, 10 balandžio 2024 versija
VYKINTAS ŠUKSTERIS gimė 1950 metų balandžio 21 dieną Kaune, medikų šeimoje. Tėvas Stasys Šuksteris (1914-1999) gydytojas, mama Bronė (1918-2016) farmacninkė.
1968 metais Vykintas baigė Kauno 8 ąją vidurinę mokyklą (dabar Saulės gimnazija) su sustiprintu matematikos profiliu sidabro medaliu. Tai pačiais metais įstojo į Kauno politechnikos institute (dabar KTU), kurį baigė 1973 metais įgydamas pramonės šiluminės energetikos inžinieriaus specialybę. 1973 metais pradėjo dirbti Fizikinių techninių energetikos problemų institute (dabar Lietuvos energetikos institutas ), kur baigė aspirantūrą ir vadovaujant šviesios atminties akademikui Algirdui Žukauskui paruošė ir 1979 metais apgynė disertaciją “Skersai aptekamų vamzdžių pluošto vibracijų ir šilumos mainų tyrimas”.
Nuo 1973 iki 1994 metų dirbo Lietuvos energetikos institute įvairiose pareigose- jaunesniojo mokslinio bendradarbio, vyresniojo mokslinio bendradarbio, energijos taupymo ir naujų technologijų mokymo ir informacijos centro vadovo pareigose , vykdė mokslinius tyrimus susijusius su atsinaujinančia energetika, centralizuotu šilumos tiekimu.
Lietuvai atkūrus nepriklausomybę aktyviai dalyvavo ruošiant pirmąją Nacionalinę energetikos strategiją, energijos taupymo programas, energetinės blokados metu ruošė galimus ūkio išgyvenimo scenarijus. 1991 metais kartu su bendraminčiais iš Lietuvos energetikos instituto įkūrė uždarąją akcinę bendrovę „TERMA“, kurioje buvo vienas iš pagrindinių akcininkų ir dirbo direktoriaus ir technikos direktoriaus pareigose. Įmonės pagrindinės veiklos srtitys buvo centralizuotas šilumos tiekimas ir vėliau saulės energetika. Įmonė pirmoji pradėjo tiekti į Lietuvą dujų ir šilumos apskaitos prietaisus iš Čekijos ir Danijos, pradėjo bendradarbiauti su garsiomis Skandinavijos įmonėmis Danfoss, Alfa Laval, Grundfos. Šios įmonės vėliau įsteigė savo filialus Lietuvoje. UAB Terma buvo pirmoji Lietuvoje, kuri pradėjo projektuoti ir montuoti saulės energijos vandens šildymo sistemas ir savo gamybinėse patalpose toms sistemoms gaminti plokščiuosius saulės kolektorius bei nerūdyjančio plieno akumuliacines talpas. Vėliau tokia gamyba tapo nepelninga ir saulės sistemų komponentai buvo perkami iš Austrijos ir Lenkijos didelių gamyklų. Po to lygegrečiai buvo pradėtos projektuoti ir montuoti saulės elektrinės.
Pačios didžiausios saulės energijos šiluminės sistemos Lietuvoje buvo sumontuotos Anykščių mieste baseino vandens šildymui ir karšto vandens ruošimui (166 m2 kolektorių ploto), Plungės ligoninėje 204 m2, Marijampolės ligoninėje 60 m2, Kruonio HAE 114 m2, Kauno savivaldybėje demonstarcinis-mokomasis projektas ir visa eilė sistemų daugiabučiuose namuose po 40-50 m2. Visos šios sistemos jau sėkmingai veikia ir dabar praėjus daugiau kaip 10 metų nuo eksploatacijos pradžios.
1999 metais buvo įsteigta UAB Terma dukterinė įmonė UAB Terma consult, kuri konsultavo pramonės įmones, valstybines institucijas, privačius klientus energetiniais klausimais ir kuriai daug metų vadovavo Vykintas Šuksteris. Per savo darbo metus jis yra paruošęs keliasdešimt įvairių studijų, visą eilę mokslinių ir mokslo populiarinimo straipsnių. Dalyje studijų jis dalyvavo kaip bendraautorius ar darbo vadovas - kaip pavyzdžiui . „Kauno miesto centralizuoto aprūpinimo šiluma strategija”, “Požeminės šiluminės energijos panaudojimo pastatų šildymui ir vėsinimui šalyje galimybių įvertinimas ir rekomendacijų dėl šios energijos panaudojimo minėtiems tikslams parengimas“, “Centralizuotai tiekiamos šilumos supirkimo tvarkos įgyvendinimo taisyklių parengimas”, kas buvo susiję su nepriklausomų šilumos gamintojų atėjimu į centralizuotos šilumos (CŠ) tiekimo sektorių. Skaitė pranešimus respublikinėse ir tarptautinėse konferencijose, vykdė energijos taupymo mokymus savivaldybėse, švietimo įstaigose.
Vykintas Šuksteris aktyviai dalyvavo steigiant Lietuvos energijos konsultantų asociaciją ir keletą metų buvo jos prezidentu. Jis taip pat buvo Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto prezidiumo narys. 2008 metais už pasiekimus buvo apdovanotas Lietuvos energetikų Garbės ženklu.
Žmona Zita inžinierė dirbo Miestų projektavimo institute, Paminklų konservavimo institute. Šeima užaugino du vaikus, dukrą Jurgą (1975 m), studijavo Energetikos ekonomiką, dirba ekonomiste, sūnų Paulių (1979 m,), inžinierių, turinti privatų verslą. Taip pat turi tris anūkus – Ievą (2003 m) LSMU studentę, Laurą (2014) trečios klasės mokinę, Tomą (2007) KTU gimnazijos 10 klasės mokinį, kuris 2023 metais laimėjo bronzos medalius Europos fizikos olimpiadoje Hanoveryje ir Pasaulio fizikos olimpiadoje Tokijuje, buvo apdovanotas premierės Ingridos Šimonytės garbės raštu. Taip pat Švietimo ir Mokslo ministerija už Lietuvos vardo garsinimą Europoje ir pasaulyje 17 metų aunuoliui įteikė 50 EUR premiją.
Iki 1985 metų Vykintas Šuksteris aktyviai sportavo, žaidė vandensvydį, buvo 8 kartus Lietuvos čempionu ir atstovavo Lietuvos rinktinei įvairiuose tarptautiniuose turnyruose. Laisvalaikiu mėgo slidinėti kalnuose, žvejoti, o ypatingai Norvegijoje, kur kasmet vyksta bent du kartus, o paskutiniais metais ir darbuotis pramoginiame 5 ha graikiškų riešutų nuosavame ūkyje.
Parengė Vytautas Stasiūnas