Liudas Juškevičius

Iš Energetikai.
Pereiti į navigaciją Jump to search
JuskeviciusL.jpg

LIUDAS JUŠKEVIČIUS gimė 1941 m. vasario 2 d. Radviliškio raj. Baisogalos

miestelyje. Buvo vienintelis vaikas Jono Juškevičiaus (1907-1992) ir Bronės Vaičiūnaitės - Juškevičienės (1914-1988) šeimoje. Tėvai buvo darbininkai, dirbo Baisogalos dvare. Liudas 1946 m. pradėjo lankyti Baisogalos vidurinę mokyklą, kurią baigęs 1957 m. įstojo į Kauno politechnikos instituto (dabar KTU) mechanikos fakultetą. Studijas baigė 1962 m. įgydamas inžinieriaus mechaniko diplomą.

Paskyrimą dirbti gavo į statomą Lietuvos elektrinę būsimuose Elektrėnuose. Darbinė karjerą prasidėjo nuo energetinio bloko mašinisto padėjėjo katilui o nuo 1963m. vasario mėn. buvo paskirtas katilų cecho meistru. 1965m. katilų ir turbinų remontininkai sutelkiami į centralizuoto remonto cechą (CRC), Liudas skiriamas šio cecho viršininko pavaduotoju, atsakingu už garo turbinų techninę priežiūrą. 1975 m. LE įdiegus becechinę valdymo struktūrą Liudas tampa Remonto tarnybos viršininko pavaduotoju, o nuo 1982 m. šios tarnybos viršininku – vyriausiojo inžinieriaus pavaduotoju.

1983 m. Liudas paskiriamas Lietuvos elektrinės direktoriaus pavaduotoju ūkio ir tiekimo reikalams. Tai buvo visiškai kito profilio darbas. Reikėjo tvarkyti elektrinės ūkinę veiklą, aprūpinti ją medžiagomis ir įrenginiais, rūpintis pradedamos statyti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (KHAE) įrengimų gavimu bei jų išsaugojimu iki perdavimo montavimui. 1987 m. LE direktoriaus pavaduotoją – DAS viršininką J.Balinskį pervedus dirbti į VEEV Liudas skiriamas į jo vietą.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir keičiantis ūkiniams santykiams 1991m. Liudas grįžta atgal į gamybą, skiriamas montavimo, o nuo 1995 m. – katilų remonto baro viršininku. Ruošiant elektrinę darbui po numatomo Ignalinos AE sustabdymo jo vadovaujamo personalo jėgomis sumontuojamos ūkinio oro ir sauso oro kompresorinės, rezervuarai orimulsijai, katilo Nr 2 dūmų valymui elektrostatinis filtras ir kt. Lietuvos elektrinėje atsirandant didėlės apimties inovacinių darbų perspektyvai, 2004 m pervedamas vyriausiuoju specialistu į jų paruošimui ir organizavimui Technikos skyriuje sudarytą inžinierių grupę. 2005 m. buvo gautos Europos Sąjungos paramos lėšos projekto „ Lietuvos elektrinės gamtosauginis ir techninis patobulinimas“ finansavimui. Projekto vykdymo priežiūra buvo pavesta Suomijos firmai „Enprima“, kuri, siekdama kokybiškesnio priežiūros vykdymo, į savo komandą įtraukė ir LE specialistus, suburtus į UAB „Elektrėnų projektai“. Į šią bendrovę 2006 m. Liudas Juškevičius pereina dirbti specialiosios priežiūros vadovu, buvo atsakingas už 5-8 blokų regeneratyvinių oro šildytuvų rekonstrukcijos, o vėliau už 9 energetinio bloko turbinos montavimo darbų kontrolę.

2010 m. išėjo į pensiją, tačiau 2011m, buvo pakviestas į UAB Alvora specialių darbų vadovu montuojant LE 9-tojo bloko turbiną. 2011m. liepos mėn. galutinai baigė gamybinę veiklą. Liudas per visus 49-erius gamybinio darbo metus pastoviai kėlė savo kvalifikaciją, aplankė ne vieną buvusios Sovietų Sąjungos stambiablokinę elektrinę. Mokėsi Petrogrado ( buv. Leningrado) ir Kijevo energetikų tobulinimo kursuose, Elektrinių ir elektrifikavimo ministerijos vadovaujančių darbuotojų institute Maskvoje. 2003 m. lankėsi Taivano Gaosiongo elektrinėje, kur susipažino su ten naudojamais garo katilų dūmų valymo įrenginiais. Savo gamybinės veiklos metais Liudas pateikė eilę pasiūlymų įrengimų ir atskirų jų mazgų patobulinimui didinant jų patikimumą ir ekonomiškumą. Yra dviejų išradimų bendraautoris. 1965 - 1968 m. greta savo darbinės veiklos dėstė Elektrėnų profesinėje technikos mokykloje. Už nepriekaištingo darbo rezultatus ne kartą buvo apdovanojamas padėkomis ir garbės raštais. 2003 m jo ilgametis darbas energetikoje įvertintas Lietuvos Respublikos Prezidento padėka.

Šeimą Liudas Juškevičius sukūrė 1963 m. Ona Juškevičiene-Jarašiūtė (1941), tremtyje baigusi Irkutsko farmacijos medicinos mokyklą, nuo 1962m. iki išėjimo į pensiją 2000 m. dirbo Elektrėnų vaistinėje asistente. Juškevičiai užaugino du sūnus. Alvydas (1964) baigė Lietuvos veterinarijos akademiją, Rolandas (1973) - VGTU. Sulaukė trijų vaikaičių ir keturių provaikaičių.

Parengė Algis Viktoras Mekas, Vytautas Miškinis



L.J. 60m.jpg


Apie gamybinės veiklos pradžią Liudas Juškevičius savo ATSIMINIMUOSE rašo :

„Dar prieš diplominio darbo gynimą į mokymo įstaigą atvykęs Lietuvos elektrinės direktorius Pranas Noreika pakvietė dirbti į statomą Elektrėnuose elektrinę. Kartu su septyniais grupės draugais jau nuo 1962m. rugpjūčio mėn. pradėjome dirbti. Aš ir dar trys grupės draugai darbinę karjerą pradėjome energetinio bloko mašinisto padėjėjo katilui pareigose. Tuo metu jau ryškėjo katilo karkaso kontūrai, nors montavimo darbų pabaigos dar nesimatė. Elektrinės vadovybės sprendimu keturi grupės draugai buvome komandiruoti į Ukrainos Zmijevo elektrinę, kurioje jau buvo eksploatuojami aukštų garo parametrų energetiniai blokai, mokytis eksploatuoti garo katilus. Pusantro mėnesio komandiruotės laikas prabėgo greitai, tačiau per tą laiką jau supratome kas yra energetinių katilų eksploatacija, įgijome kitų praktiniam darbui reikalingų žinių. Grįžus į Lietuvos elektrinę matėsi, kad jau atlikta didelė dalis darbų ir reikėjo mokytis savo katilo schemas, eksploatavimo instrukcijas. Pirmojo energetinio bloko paleidimas įvyko 1962m. gruodžio mėn. 30d., kurį ir šiandien puikiai atsimena elektrinės veteranai. Nors bloko montavimas nebuvo pilnai baigtas, bet pagal to meto reikalavimus, jis turėjo būti paleistas plano numatytu laiku. Dėl to bloko leidimas vyko be automatikos, be distancinio sklendžių ir reguliatorių valdymo - valdymas buvo atliekamas rankomis, vietoj distancinių lygių prietaisų stumdomos iš lentų pagamintos rodyklės. Nežiūrint to energetinio bloko paleidimo planas buvo sėkmingai įvykdytas. Įgytas patyrimas padėjo gana sklandžiai įvesti į eksploataciją sekančius energetinius blokus. Pamaininį darbą teko dirbti gana trumpai. Jau nuo 1963 m. vasario mėn. buvau pervestas į katilų cechą remonto meistro pareigoms. Pagal pasiskirstymą man priklausė katilo sukamieji mechanizmai, nors įvykus sutrikimams reikėjo juos šalinti ir bet kurioje kitoje katilo dalyje, kartais keičiantis pamainom su kitais meistrais. Dirbdamas meistru pradėjau suprasti, kas tai yra remontininko duona.“

Klaida kuriant sumažintą paveikslėlį: Rinkmenos matmenys didesni nei 12,5 MP
Klaida kuriant sumažintą paveikslėlį: Rinkmenos matmenys didesni nei 12,5 MP