Taisomas Gediminas Vaičiūnas

Pereiti į navigaciją Jump to search

Dėmesio: Jūs nesate prisijungęs. Jūsų IP adresas bus viešai matomas, jei atliksite kokius nors keitimus. Jeigu prisijungsite arba sukursite paskyrą, jūsų keitimai bus priskirti jūsų naudotojo vardui; drauge įgysite naujų galimybių.

Redagavimas gali būti atšauktas. Prašome patikrinti toliau esantį palyginimą, kad įsitikintumėte, jog tai ir norite padaryti, ir tada išsaugokite toliau esančius pakeitimus, kad užbaigtumėte redagavimo atšaukimą.

Dabartinė versija Jūsų tekstas
1 eilutė: 1 eilutė:
Variantas X tomui
Variantas X tomui


[[Vaizdas:VaičiūnasG2.jpg|200px|left]]  Gediminas Vaičiūnas gimė 1944 m. rugpjūčio 15 d. Ožkasvilių km., Marijampolės sav., ūkininkų šeimoje. Tėvai: Juozas Vaičiūnas (1906-1946 ) ir Anelė Eidukevičiūtė- Vaičiūnienė (1910-1987 ).Tuoj po jo gimimo tėtis buvo  sovietų NKVD armijos represuotas ir neužilgo įkalinimo vietoje, Vorkutoje, mirė. Mama po tėčio arešto grįžo į savo tėviškę, Gižų sen. Vilkaviškio raj. sav., o iš ten 1948 m. gegužės 22 d. kartu su Gediminu buvo išvežti į Maklakovo gyvenvietę, Jeniseijsko raj., Krasnojarsko kr.  1951 m. pradėjo lankyti vietos mokyklą. Baigus 7 klases, visi grįžo į Lietuvą, įsikūrė pas močiutės seserį, nes į nacionalizuotus savus namus neįleido. Nuo 1959 m., gyvendamas pas mamos brolį, toliau mokėsi Pagėgių vidurinėje mokykloje, kurią baigė  1963 m. Tais pačiais metais įstojo į Kauno politechnikos institutą (dabar KTU), Mechanikos fakultetą. Studijuodamas buvo aktyvus saviveiklininkas. Institutą baigė 1968 m., įgydamas inžinieriaus- mechaniko kvalifikaciją.
Gediminas Vaičiūnas gimė 1944 m. rugpjūčio 15 d. Ožkasvilių km., Marijampolės sav., ūkininkų šeimoje. Tėvai: Juozas Vaičiūnas (1906-1946 ) ir Anelė Eidukevičiūtė- Vaičiūnienė (1910-1987 ).Tuoj po jo gimimo tėtis buvo  sovietų NKVD armijos represuotas ir neužilgo įkalinimo vietoje, Vorkutoje (mirė. Mama po tėčio arešto grįžo į savo tėviškę, o iš ten 1948 m. gegužės 22 d. kartu su Gediminu buvo išvežti į Maklakovo gyvenvietę, Jeniseijsko raj., Krasnojarsko kr.  1951 m. pradėjo lankyti vietos mokyklą. Baigus 7 klases, visi grįžo į Lietuvą, įsikūrė pas močiutės seserį. Nuo 1959 m., gyvendamas pas mamos brolį, toliau mokėsi Pagėgių vidurinėje mokykloje , kurią baigė  1963 m. Tais pačiais metais įstojo į Kauno politechnikos institutą (dabar KTU), Mechanikos fakultetą. Studijuodamas buvo aktyvus saviveiklininkas, . Institutą baigė 1968 m., įgydamas inžinieriaus- mechaniko kvalifikaciją.


Savo darbinę veiklą pradėjo Šiaulių mėsos kombinate, kur dirbo šaldymo ūkio vyresn. inžinieriumi, 1971 m. buvo perkeltas dirbti į Vilniaus pieno kombinatą, kur dirbo
Savo darbinę veiklą pradėjo Šiaulių mėsos kombinate, kur dirbo šaldymo ūkio vyresn. inžinieriumi, 1971 m. buvo perkeltas dirbti į Vilniaus pieno kombinatą, kur dirbo
šaldymo ir energetikos ūkių vyresn. meistru. 1978 m. perėjo dirbti į Sąjunginį mokslinio tyrimo institutą Termoizoliacija; kur dirbo moksliniu bendradarbiu Šiluminių procesų tyrimo laboratorijoje iki 1991 m. Kartu su kolegomis parašęs mokslinių straipsnių.  Buvo aktyvus instituto Lietuvos Sąjūdžio grupės narys.
šaldymo ir energetikos ūkių vyresn. meistru. 1978 m. perėjo dirbti į Sąjunginį mokslinio tyrimo institutą Termoizoliacija; kur dirbo moksliniu bendradarbiu Šiluminių procesų tyrimo laboratorijoje iki 1991 m. Kartu su kolegomis parašęs mokslinių straipsnių.  Buvo aktyvus instituto Lietuvos Sąjūdžio grupės pirmininko pavaduotojas.


Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, perėjo dirbti į Vilniaus miesto sav., kur dirbo Vilniaus m. Tarybos Kontrolės tarnybos kontrolieriumi. Netrukus buvo pakviestas dirbti į Vyriausybės aparatą Vyriausybės vadovybės patarėjo energetikos klausimais referentu, vėliau Vyriausybės kanceliarijos konsultantu, 2001 m. perėjo dirbti į VKEKK Licencijų skyriaus viršininko pavaduotoju. Pasikeitus Vyriausybei, jai vadovaujant A.M. Brazauskui, buvo perkeltas atgal į Vyriausybės kanceliariją, kur dirbo patarėju energetikos klausimais iki išėjimo į užtarnautą poilsį 2009 m.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, perėjo dirbti į Vilniaus miesto sav., kur dirbo Vilniaus m. Tarybos Kontrolės tarnybos kontrolieriumi. Netrukus buvo pakviestas dirbti į Vyriausybės aparatą Vyriausybės vadovybės patarėjo energetikos klausimais referentu, vėliau Vyriausybės kanceliarijos konsultantu, 2001 m. perėjo dirbti į VKEKK Licencijų skyriaus viršininko paaduotoju. Pasikeitus Vyriausybei, jai vadovaujant A.M. Brazauskui, buvo perkeltas atgal į Vyriausybės kanceliariją, kur dirbo patarėju energetikos klausimais iki išėjimo į užtarnautą poilsį 2009 m.
Dirbant Vyriausybės kanceliarijoje,  nuolat kėlė savo kvalifikaciją Vilniuje, JAV, Japonijoje, Austrijoje, Slovėnijoje, Sankt-Peterburge.
Dirbant Vyriausybės kanceliarijoje,  nuolat kėlė savo kvalifikaciją Vilniuje, Bredforde (kur?), JAV, Japonijoje, Austrijoje, Slovėnijoje, Sankt-Peterburge.


Buvo Naftos darbų licencijų komisijos narys, Energijos taupymo komisijos narys, VATESI tarybos pirmininko pavaduotojas, AB Mažeikių nafta valdybos narys, vėliau bendrovės tarybos narys; AB Klaipėdos nafta valdybos narys. Dirbo įvairiose Vyriausybės sudarytose komisijose ir darbo grupėse. Rengė medžiagą Vyriausybės posėdžiams, dalyvavo svarstant naujų įstatymų projektus ir kitą svarbiausią normatyvinę teisinę bazę energetikos srityje: steigiant pagrindines energetikos valdymo valstybės institucijas, derinant ir tvirtinant jų nuostatus, Būtingės naftos terminalo statybos, AB Klaipėdos nafta rekonstrukcijos problemas; elektros ir dujų tiekimo sistemų integravimo į ES sistemas bei kitus projektus. Darbinė veikla įvertinta instituto Termoizoliacija bei įmonių Garbės raštais; Ministro Pirmininko G. Vagnoriaus, Vyriausybės kanclerių A. Z. Kaminsko, V. Sarapino, D. Matulionio Padėkos raštais.
Buvo Naftos darbų licencijų komisijos narys, Energijos taupymo komisijos narys; VATESI tarybos pirmininko pavaduotojas, AB Mažeikių nafta valdybos narys, vėliau bendrovės tarybos narys; AB Klaipėdos nafta valdybos narys. Dirbo įvairiose Vyriausybės sudarytose komisijose ir darbo grupėse. Rengė medžiagą posėdžiams, dalyvavo svarstant tada dar naujų įstatymų projektus ir kitą svarbiausią normatyvinę teisinę bazę energetikos srityje; steigiant pagrindines energetikos valstybės institucijas, derinant ir tvirtinant jų nuostatus; Būtingės naftos terminalo statybos, AB Klaipėdos nafta rekonstrukcijos problemas; elektros ir dujų tiekimo sistemų integravimo į ES sistemas bei kitus projektus. Darbinė veikla įvertinta instituto Termoizoliacija bei įmonių Garbės raštais; Ministro Pirmininko G. Vagnoriaus, Vyriausybės kanclerių A. Z. Kaminsko, V. Sarapino, D. Matulionio Padėkos raštais.


Su žmona gydytoja Genovaite Vaičiūniene užaugino sūnų Augustiną gim. 1978 m. kuris baigė M. Riomerio universitetą, tapo advokatu.. Dabar džiaugiasi linksmais anūkais- Adomu, Vyte, Ieva.
Su žmona gydytoja Genovaitė Vaičiūnienė užaugino sūnų Augustiną gim. 1978 m. kuris baigė M. Riomerio universitetą, tapo advokatu.. Dabar džiaugiasi linksmais anūkais- Adomu, Vyte, Ieva.
Asmeniniai pomėgiai- muzika, filosofija. Visuomet mėgo bėgioti, plaukioti.
Asmeniniai pomėgiai- muzika, filosofija. Visuomet mėgo bėgioti, plaukioti.


112 eilutė: 112 eilutė:
[[Vaizdas:LE40.jpg|400px]]
[[Vaizdas:LE40.jpg|400px]]
Iš kairės: Jurgis Vilemas, Eugenijus Ušpuras, Gediminas Vaičiūnas, Vytenis Povilas Andriukaitis, Saulius A. B. Kutas Elektrėnuose 2002 m.
Iš kairės: Jurgis Vilemas, Eugenijus Ušpuras, Gediminas Vaičiūnas, Vytenis Povilas Andriukaitis, Saulius A. B. Kutas Elektrėnuose 2002 m.
[[Vaizdas:Katedroje.jpg|700px|left]] 1997 m. Iš kairės: R. A. Liutkus,  J. Vilimas, J. Kazlauskas,  J. Gylys, L.V. Ašmantas, G. Vaičiūnas
Primename, kad viskas, kas patenka į Energetikai gali būti keičiama, perdaroma, ar pašalinama kitų naudotojų. Jei nenorite, kad jūsų indėlis būtų be gailesčio kaitaliojamas, nerašykite čia.
Taip pat jūs pasižadate, kad tai jūsų pačių rašytas tekstas arba kopijuotas iš viešų ar panašių nemokamų šaltinių (plačiau - My wiki:Autorinės teisės). Nekopijuokite autorinėmis teisėmis apsaugotų darbų be leidimo!
Atšaukti Kaip redaguoti (atsidaro naujame lange)